U petak, 3. prosinca u 18:00 sati organizirana je povodom dana “Advent u Stocu”, u “Pastoralnom centru” tribina za mlade. Naslov tribine je “Tvoj slavni dolazak iščekujemo”. Predavač na tribini bit će don Ivan Turudić, župnik u župi sv. Ivana apostola i evanđeliste u Mostaru.

Ukratko o predavanju: “Liturgijsko vrijeme došašća jest vrijeme iščekivanja. Doživljavati došašće kao vrijeme priprave za Božić kako bi se obilježio prvi Kristov dolazak nedovoljno je prema kršćanskom poimanju. Još je važnija priprema za drugi Kristov dolazak koji se može ostvarivati dvojako. To ostvarivanje drugog Kristovog dolaska ovisi i o našoj suradnji s Bogom ovdje na zemlji. Sve stvorenje Bog nam je povjerio kako bismo se ostvarivali prema Božjem planu i sebe i sve stvoreno priveli k Njemu. Promišljanje o ovoj temi polaznu točku ima u Lk 21,15-28.34-36.”

Dobro došli!