Blagoslov adventskog vijenca i kićenje borića u središtu grada Stoca: U subotu 26. studenoga u 18:00 sati u središtu grada ispred Sarsenteruma Općina Stolac i župni ured u Stocu organizirali su blagoslov „Adventeskog vijenca“ paljenje prve adventske svijeće i kićenje borić au središtu grada.
Toga jutra, posljednjeg dana kroz Liturgijsku proteklu godinu osvanulo je lijepo jesenskog vrijeme. Kako osvanuo tako je i potrajalo cijeli dan.
Kad se događaju liturgijska slavlja na otvorenom bitno je da ne pada kiša, sve je drugo prihvatljivo. Tako je i bilo. Sakupio se više desetaka župljana s djecom. Djeca su s figuricama koje su ponijeli iz doma okitili borić.
Započeli smo na vrijeme blagoslovne molitve. Obred učinili pobožno i katolički, upalili prvu adventsku svijeću, ostali u razgovoru i druženju i pošli svatko svojim kućama.