Tečaj pripreme za brak: Kod nas u župi, odnosno u Pastoralnom centru Sarsenterum organizira se „Tečaj pripreme za brak“. Mnogi mladići i djevojke vežu „tečaj“ koji mjesec prije vjenčanja, najduže pola godine. Ovih dana netko mi se prijavljuje za vjenčanje slijedeće godine u ljetne dane. Rekoh, prijavite se odmah na „tečaj“ rješavajte odmah ono što vam kasnije može biti opterećenje jer ga niste obavili. Odgovoriše pa „hoće li zastarjeti“. Imajte u vidu onih godina kada je „Tečaj priprave za brak“ planiran, bilo je to sedamdesetih godina prošlog stoljeća, zamišljen je kao predavanje mladićima i djevojka još u srednjoj školi. Zamišljen je da ga mladići i djevojke mogu odslušati zasebno, ne moraju biti u parovima i ne moraju biti na putu vjenčanja. Dobro je predavanja „tečaja“ odslušati odmah u srednjoj školi. Nije uvijete „tečaju“ mladić i djevojka koji će se vjenčati za koji mjesec, ili koji su imali „zaruke“. Cilj „tečaju“ je upoznati, upozoriti, prenijeti mladićima i djevojkama, nauku Katoličke Crkve o vremenu „traženja“. Ponavljam i naglašavam: „Tečaju pripreme za brak“ nije uvjet „blizo“ vjenčanje. Ipak mnogi, ako ne i svi mladići i djevojke su razumjeli „tečaj“ kao uvjet „zarukama“ i „vjenčanju“. Bilo bi dobro da mladići i djevojke koji se žele vjenčati slijedeće godine obave „tečaj“ 16., 17. i 18. rujna 2022. u prostorijama Sarsenteruma. „Tečaj“ ne može zastarjeti. Dobro ga je obaviti i prije i ne stvarati sebi pritisak pred samo vjenčanje i zaruke da ga treba obaviti a nije ga se obavilo. Pa onda „trči“ na portal, traži gdje su predavanja, i „na brzinu“ obavi ono što moraš obaviti. Idi odmah i riješi se obveze. Predavanja pripreme za brak dobro je odslušati ne koji mjesec prije vjenčanja nego godinu i više godina prije vjenčanja.