Barane proslavile svoju godišnju sv. Misu u groblju na Presveto Trojstvo 2016.Barane, selo u stolačkoj župi i ove su godine svoju glavnu godišnju sv. Misu proslavili na Presveto Trojstvo, 22. svibnja 2016. vrlo svečano. Sv. Misu u mjesnom groblju u 11,00 sati služio je i prikladnu propovijed okupljenom puku uputio stolački župnik don Rajko Marković.

U groblju su mještani podigli lijepu kapelicu posvećenu sv. Leopoldu-Bogdanu Mandiću, ali se od davnina slavi sv. Misa na Presveto Trojstvo.

Na sv. Misi okupili su se domaćini i zapažen broj gostiju i prijatelja sa svih strana. Pod sv. Misom mladi su ministrirali i čitali, a sav je puk složno pjevao pučke crkvene pjesme. Nakon sv. Mise domaćini su u svoje obitelji pozvali na gozbu svoje uzvanike i prijatelje, a Dumu su ugostili Ivan i Mara Raguž sa svojom obitelji. Oni su ove godine pozvali Dumu, a svake ga godine poziva druga obitelj na ručak i tako redom dok se svi ne izredaju, a kad Dumo ima vremena, poslije ručka obiđe nakratko svaku slavljeničku kuću, a svega ih ima 11, 10 kuća na Baranama i jedna slavljenička kuća na Ošanjićima.

Bogu hvala na ovim lijepim seoskim slavljima i običajima.

{rokbox album=|Barane| title=|Barane proslavile svoju godišnju sv. Misu u groblju na Presveto Trojstvo 2016.| thumbcount=|8|}images/stories/vijesti/2016/barane/*{/rokbox}