Bogojavljenje – Sveta Tri Kralja - Vodokršte u Stocu 2015. U utorak, na Bogojavljenje, 6. siječnja 2015. u stolačkoj župnoj crkvi sv. Ilije Proroka bilo je vrlo lijepo i svečano. Puna crkva naroda i plato pred crkvom, pun kor pjevača, pun oltar ministranata, ispred oltara puno male djecea, a dan malo prohladan, ali vedar i sunčan te pogodan za privući u crkvu sve ljude dobre volje.

Ovako veliki skup puka Božjega privukao je stari katolički običaj: „blagoslova soli i vode“ koje vjernici nakon blagoslova nose svojim kućama, te blagoslivljaju kuće, staje, ljanjike, polja, njive usjeve i sve ono što služi ljudskom rodu.

U 11,00 sati zazvonila su sva tri župna zvona, a onda je ministrantska svita, njih tridesetak, sa župnikom don Rajkom izišla na oltar iz sakristije, a kor je započeo, a sav puk prihvatio lijepu božićnu pjesmu: Radujte se narodi. Župnik je na početku sve nazočne pozdravio i najavio blagoslov soli i vode, te rastumačio ovaj prastari kršćanski običaj.

Nakon blagoslova slijedila je svečana sv. Misa, Dumina propovijed, a veliki dio vernika pristupio je sv. Pričesti. Nakon sv. Mise svijet se poklonio malom Isusu u jaslicama pred oltarom, a zatim se malo zadržao u ugodnu razgovoru pred crkvom, jer se danas zaista u crkvi i pred crkvom okupila čitava stolačka župa. Bogu hvala!

{rokbox album=|bogojavljenje| title=|Bogojavljenje – Sveta Tri Kralja – Vodokršte u Stocu 2015.| thumbcount=|13|}images/stories/vijesti/2015/bogojavljenje/*{/rokbox}