Bogojavljenje u Stocu, 6. siječnja  2014.Bogojavljenje – Sveta Tri Kralja – Vodokršte je i ove godine u Stocu proslavljeno na vrlo svečan način. Sv. Misa započela je u 11,00 sati uz zvuke zvona i pratnju župnih orgulja. Puna crkva naroda i vani plato pred crkvom popunjen pukom Božjim.

Pjevanje predvodi Veliki zbor „Mladi“ s kora a gromoglasno pjeva čitava crkva pučke božićne pjesme. Ministranti popunili oltar, djeca zakitila ispred oltara, a časna Alojzija dekorirala po oltaru, sjemeništarac i mladi pripremili čitanja i sve spremno za početak bogojavljenskog slavlja.

Dumo Rajko je na početku misnog slavlja sve pozdravio, pozvao na iskreno kajanje i blagoslovio sol i vodu iz starog Rimskog obrednika što je okupljeni puk pobožno pratio i u blagoslovu sudjelovao.

Sv. Misa je nastavljena uz aktivno sudjelovanje puka Božjega od početka do kraja, a lijep i sunčan dan je doprinio i velikom skupu i lijepom ozračju. Bogu hvala!

{rokbox album=|Bogojavljenje2014| title=|Bogojavljenje u Stocu, 6. siječnja  2014.| thumbcount=|19|}images/stories/vijesti/2014/bogojavljenje/*{/rokbox}