Božić u Stocu 2013.Pripreme za slavlje Božića u stolačkoj župi tekle su i ove godine vrlo intezivno. Posebno su se uključili djeca i mladi sa svojim Dumom Rajkom i časnim sestrama Slavom i Alojzijom. Postavili smo na početku Došašća Jaslice na Centru grada, a poslije i Jaslice i božićne jelke u župnoj crkvi sv. Ilije Proroka.

Naši mladi i djeca predvođeni s. Alojzijom pripremili su vrlo lijepu božićnu priredbu u našoj župnoj crkvi sv. Ilije Proroka koju su uspješno izveli na božićnoj Polnoćki, pred prepunom župnom crkvom vjernika iz naše i okolnih župa. Na početku je župnik sve nazočne pozdravio, čestitao Badnju večer i najavio večernji program koji se odvijao ovim redoslijedom: Pozdrav maloga Davida Matića, zatim prigodna drama „K božićnoj radosti“ koju je uspješno izvela župna „Dramska sekcija“ i na kraju „Klapa šest“ s božićnom pjesmom završila je službeni večernji program.

Poslije programa, točno u ponoća, započela je sv. Misa Polnoćka, koju je predvodio naš župnik don Rajko. Liturgijsko pjevanje pod sv. Misom predvodio je pjevački zbor „Mladi“ sastavljen od župnih pjevačkih zborova i Folklora u kojima uglavnom pjevaju mladi, koji u božićno vrijeme zajednički predvode pučko pjevanje pod sv. Misama u kojima se i okupljeni puk uključi, pa to zaista bude lijepo i za uho i za srce. Ovih svetih dana crkva je stalno dupkom puna, veliki su redovi za sv. Pričest, a tu je i veliki broj naših iseljenika iz čitavoga svijeta, koji su za ove radosne dane došli svojim obiteljima u Stolac i okolicu. Kako je lijepo kad se obitelj za božićne dane nađe sva na okupu. Bože daj da ubuduće imamo što više sretnih, dobrih i svetih kršćanskih obitelji u našem narodu i u čitavom svijetu.

Poslije Ponoćke i božićne pučke svete Mise naš Dumo je vani počastio okupljeni svijet čašicom pića, a domaći Folklor predvodio je u crkvenom dvorištu pučko slavlje kroz pjesmu, kolo i „veselanje“ u što se uključio i nazočni Božji puk, pa je sve to davalo jedan lijepi božićni ugođaj u kojemu smo se svi ugodno osjećali. Božić je zaista nejradosniji kršćanski blagdan koji ljude zbližava i međusobno i s Bogom u miru, radosti i veselju.

POLNOĆKA

{rokbox album=|polnocka2013| title=|Polnoćka u Stocu 2013.| thumbcount=|31|}images/stories/vijesti/2013/polnocka/*{/rokbox}

BOŽIĆ

{rokbox album=|bpzic2013| title=|Božić u Stocu 2013.| thumbcount=|30|}images/stories/vijesti/2013/bozic/*{/rokbox}