HKUD „STOLAC“ GOSTOVALO NA  „DANIMA BERBE GROŽĐA–BROTNJO 2012.“HKUD „Stolac“ ove je godine, na poziv organizatora, sa svojim župnikom don Rajkom, gostovalo na 57. turističko-kulturno gospodarstvenoj manifestaciji „Dani berbe grožđa – Brotnjo 2012.“ Na bogatoj folklorno-kulturnoj večeri u nedjelju, 16. rujna u večernjim satima, na gradskoj pozornici, pred mnogobrojnim pukom te nazočnim gostima, uzvanicima i prijateljima društvo je dostojno predstavilo svoj grad i župu Stolac kroz običaje Hrvata stolačkog kraja u pjesmi i igri.

Društvo, sastavljeno od isključivo mladića i djevojaka, nastupilo je s programom „Hercegovačko sijelo u pjesmi i igri“ – ženski bećarac, muški bećarac, zajedničko muško-žensko pjevanje u kolu, zatim trusa s poskočicama i lindžo.

Okupljeno mnoštvo je sa simpatijama i čestim pljeskom popratilo ovaj kratki, ali bogati nastup našega folklora. Poslije službenog programa slijedila je zajednička gozba za sva društva, a poslije zabava za čitav skup.

Stočani su se vratili svojim kućama zadovoljni i još jedanput obogaćeni onim najljepšim blagom koji tako brižno njeguje naš hrvatski narod u svim krajevima gdje Hrvati dišu.

{rokbox album=|brotnjo2012| title=|HKUD „STOLAC“ GOSTOVALO NA  „DANIMA BERBE GROŽĐA–BROTNJO 2012.“| thumbcount=|39|}images/stories/vijesti/2012/brotnjo/*{/rokbox}