HKUD „Stolac“ iz Stoca gostovalo na „Ivanjskim Krijesovima Hutovo 2012.“HKUD „Stolac“- Nastupili smo i ove godine na „Ivanjskim Krijesovima Hutovo 2012.“ Koreografija je bila sastavljena pod nazivom „Hercegovačko sijelo“, a nastupili smo sa: Ženskim bećarcem uz kolanje, zatim Muškim bećarcem, Pletenim kolom i Trusom s poskočicama.

Ovaj skup u Hutovu posjetio je i naš dumo Rajko. Iz Stoca smo pošli autobusom preko Drenovca u 18,30 sati.

Mimohod u Hutovu započeo je od škole do crkve u 19,30 sati, a nastupi pred župnom crkvom u 20,00 sati. Večer je bila dobro organizirana, a poslije službenog programa slijedilo je opće pučko slavlje, predvođeno domaćim bendom.

Ove smo sezone imali zaista dosta nastupa u Domovini i po svijetu, a sada je pred nama Ilindan naša glavna godišnja svečanost za koju se trebamo i želimo dobro pripremiti.

{rokbox album=|hutovo2012| title=|HKUD „Stolac“ iz Stoca gostovalo na „Ivanjskim Krijesovima Hutovo 2012.“| thumbcount=|12|}images/stories/vijesti/2012/hutovo/*{/rokbox}