HKUD „Stolac“ iz Stoca nastupilo u KaraotokuStolačko folklorno društvo ove je godine, na poziv organizatora, gostovalo u Karaotoku kod Čapljine na Međunarodnom susretu „Europske godine kulturne baštine 2019.“

Susret se održao u petak, 27. rujna 2019. u poslijepodnevnim satima. Svoju folklornu točku nazvali smo „Svatovske pjesme i običaji Hrvata stolačkoga kraja“, a na početku smo zapjevali nekoliko muških i ženskih bećaraca, zatim smo se predstavili svatovskim pjesmama: Spremajte se kićeni svatovi, Stari svate diko svatska, Poleće soko s javora, Djevojko šećer jabuko, Šta se ono iz daleka čuje, Što u dvoru žugor stoji i na kraju Hercegovački trojanac, a sve su te pjesme u kolu bile popraćene svatovskim turćijanjem.

Poslije nastupa svih društava priređena je zajednička gozba, uz pjesmu i prijateljsko druženje. Vratili smo se u Stolac svojim kućama u večernjim satima, ali s vrlo lijepim uspomenama s ovoga Međunarosnoga skupa.