HKUD „STOLAC“ na večeri folklora u Stonu 2014.Stočani su sa svojim Dumom Rajkom gostovali u Stonu, u nedjelju 03. kolovoza 2014. na “Večeri folklora” u okviru manifestacije „Stonsko ljeto 2014.“ u organizaciji KUD-a „Ponikovska poskočica“.

Stočani su izveli folklornu točku pod nazivom „Hercegovačko sijelo“, u kojoj su se predstavili muškim i ženskim bećarcem, svatovskom pjesmom, pletenim kolom i hercegovačkom trusom. Kompletan program mladih Stočana, nazočna mnogobrojna publika, popratila je čestim i dugim pljeskom.

Poslije službenog dijela programa, a nakom podijele zahvalnica i darova od strane domaćina, uslijedila je prijateljska gozba u kojoj su domaćini počastili sva gostujuća društva.

Nakon večere Stočani su uz harmoniku poveli spontanu pučko slavlje u koje su se uključili svi nazočni.

Hvala domaćinima, KUD-u „Ponikovska poskočica“, na srdačnom i lijepom prijemu, te dobroj organizaciji!

{rokbox album=|ston2014| title=|HKUD „STOLAC“ na “Večeri folklora” u Stonu 2014.| thumbcount=|20|}images/stories/vijesti/2014/ston/*{/rokbox}