HKUD „STOLAC“ nastupilo na „15. Večeri folklora“ u Mirloviću-Zagora 2016.Naše HKUD „Stolac“ pozvala je u goste KUU „Zvona Zagore“ u Mirlović-Zagoru kod Šibenika u subotu, 23. srpnja 2016. na „15. Večer folklora“ povodom blagdana sv. Jakova apostola. S nama se uputio i naš Dumo Rajko i pratio nas na ovom gostovanju od početka do kraja.

Iz Stoca smo krenuli autobusom u 13,00 sati, a u Mirlović smo stigli u 17,00 sati gdje je bio prijem, odmor i okrjepa. Najprije je snimljena „Milenijska fotografija“ Šime Strikomana,

a onda su održane „Pučke igre“ u kojima je jednim dijelom sudjelovalo i naše Društvo. U potezanju konopa naši su momci osvojili II. mjesto, a cure I. mjesto, u skakanju u vreći naše su cure osvojile I. mjesto, a u vožnji kariole momci su osvojili III. mjesto, dok u ostalim igrama nismo sudjelovali, bili smo zahvalna publika.

Poslije je slijedio kratki mimohod i prijelaz preko pozornice gdje smo se predstavili prikladnim bećarcem. U 20,30 sati započeo je službeni Nastup u kojemu je sudjelovalo 8 Društava. Mi smo bili peti po redu i predstavili smo svoju župu i kraj: muškim i ženskim bećarcem, kolom u pjesmi, pletenmim kolom i trusom, što je svijet sa zanimanjem i pljeskom lijepo popratio.

Nakon službenog programa slijedila je zajednička večera kod župne kuće, a onda „Stolački kurtak“ gdje smo nastavili druženje i s ostalim društvima u pjesmi i razonodi. Poslije ponoća uputili smo se prema Stocu i došli u ranim jutrnjim satima, zadovoljni što smo imali sreću upoznati i ovaj kraj „Lijepe naše“ u kojemu još do sada nismo bili.

519. Milenijska Šime Strikomana

{rokbox album=|zagora| title=|HKUD „STOLAC“ nastupilo na „15. Večeri folklora“ u Mirloviću-Zagora 2016.| thumbcount=|44|}images/stories/vijesti/2016/mirlovic/*{/rokbox}

{youtube}EvdPyQUgi0g|560|315|0{/youtube}