HKUD „STOLAC“ nastupilo na „Večeri folklora“ u Gabela Polju 2016.Naše HKUD „Stolac“ nastupilo je u ponedjeljak, 22. kolovoza 2016. na „Večeri folklora“ u Gabela Polju, povodom supatrona župe Marije Kraljice.

Najprije je slavljena sv. Misa u 18,00 sati, pa svečana procesija, a poslije Mise i procesije u crkvenom dvorištu upriličena je Smotra folklornih društava u 19,30 sati, u kojoj smo sudjelovali i mi iz Stoca s programom: Mješani bećarac, Ženski i Muški bećarac, Pjesma u kolu, Zajednička pjesma i Pleteno kolo.

Okupljeni puk je sav stolački nastup popratio spontanim pljeskom, pogotovo kad su naše cure zapjevale bećarac:

Još od lani imala sam volju, zapjevati u Gabela Polju.

Poslije nastupa Folklora za sve sudionike Smotre upriličena je zajednička večera kod župne crkve.

{rokbox album=|gabelapolje| title=|HKUD „STOLAC“ nastupilo na „Večeri folklora“ u Gabela Polju 2016.| thumbcount=|20|}images/stories/vijesti/2016/gabelapolje/*{/rokbox}