Hodočašće  Kraljici Mira u Hrasno 2012.Stolačka župa je ove godine, predvođena župnikom don Rajkom, hodočastila Kraljici Mira u Hrasno u drugu nedjelju svibnja, 13. svibnja 2012. Pun autobus raznih uzrasta vjernika a najviše mladih krenuo je prema Hrasnu u 9,00 sati u nedjelju ujutro, poslije rane sv. Mise koja je bila u 8,00 s. Hodošačću su se priključila mnoga mala auta, a nekoliko je skupina vjernika pošlo pješice u ranim jutarnjim satima.

U Hrasno smo ponijeli župnu zastavu sv. Ilije Proroka, koju su naši momci nosili u procesiji te dar za prikazanje misno vino stolačku žilavku iz hrastove bačve. U sv. Misi ministrirali su i naši ministranti obučeni u ministrantsko ruho.

U popodnevnom programu nastupila je naša pjevačka skupina mladih: „Modra Rijeka“ predvođena časnom sestrom Alojzijom, a otpjevali su dvije pjesme: Zdravo Marijo i Modra Rijeka uz prikladnu koreografiju, što je okupljeni puk pozdravio gromoglasnim pljeskom.

Pred večer smo se vratili zadovoljni u Stolac obogaćeni duhovnim sadržajem ovog hodočašća.

{rokbox album=|hrasno2012| title=|Hodočašće Kraljici Mira u Hrasno 2012.| thumbcount=|4|}images/stories/vijesti/2012/hrasno/*{/rokbox}