Klanjenje Presvetom Oltarskom Sakramentu u stolačkoj župnoj crkviU Gospinu mjesecu svibnju svakoga četvrtka u 18,30 sati, pa tako i danas na Spasovdan, 29. svibnja 2014. stolački župnik don Rajko pred vjernim pukom predvodio je Klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu u župnoj crkvi sv. Ilije Proroka.

Četvrtak je inače dan Euharistije i dan svećenika, jer je Isus na Veliki Četvrtak ustanovio dva sakramenta Sv. Euharistiju i Sv. Red. Svakog četvrtka u trenutku klanjanja stolački puk moli za svećenička i redovnička zvanja, a preko 350 župljana, na poticaj Biskupskog Ordinarijata iz Mostara, uključilo se u molitvenu zajednicu za svećenička i redovnička zvanja.

Nadamo se i vjerujemo da će ova molitva uroditi plodom. Bože daj!

{rokbox album=|Klanjanje2014| title=|Klanjenje Presvetom Oltarskom Sakramentu u stolačkoj župnoj crkvi| thumbcount=|4|}images/stories/vijesti/2014/klanjanje/*{/rokbox}