Kolači za Misije na Salamunskim Otocima u župi Stolac 2014.Božićna akcija „Kolači za Misije na Salamunskim Otocima“, gdje rade i djeluju hrvatske časne sestre Milosrdnice, uspješno je provedena u župi Stolac u 4. Nedjelju Došašća poslije sve tri sv. Mise.

Prije sv. Misa žene i djevojke iz župe donosile su kolače lijepo upakirane, a još ljepše pripremljene i aranžirane i predavale ih Misijskoj sekciji pred crkvom.

U Misijsku sekciju uključili su se, na poticaj župnika, mnogi mladi i djeca pod vodstvom časne sestra Alojzije. Poslije sv. Misa nakon obilaska bogate izložbe lijepih slatkih rukotvorina naših župljanki kupci su kupovali kolače 1 kg po 15 KM, a sav prihod namjenjen je za misijske potrebe.

Uz kolače, časne sestre Milosrdnice u Stocu s. Slava i s. Alojzija s mladima i djecom iz župe izradile su i prigodne religiozne suvenire: krunice u obliku narukvice, te slike s religioznim motivima-ručni rad s koncem.

Župnik don Rajko oduševljeno se zahvalio kako darovateljima tako i kupcima kolača i suvenira. Ova nedjelja je bila u župi Stolac ustvari Misijska nedjelja s misijskim ozračjem i raspoloženjem.

Kako je plemenito i Bogu ugodno pomagati svoga bližnjega u nevolji.

{rokbox album=|misije2014| title=|Kolači za Misije na Salamunskim Otocima u župi Stolac 2014.| thumbcount=|13|}images/stories/vijesti/2014/misije_kolaci/*{/rokbox}