Križni put u Stocu uz Križevac 2016. I ove godine započeli smo dostojno Korizmu u Stocu s uobičajenim Križnim putom uz naš Križevac.

Prvoga petka u Korizmi, 12. veljače 2016. a tako i svakoga ubuduće, u 16,30 sati vjerni puk stolačke župe, sa svojim župnikom don Rajkom i časnim sestrama Slavom i Alojzijom, redovito obavlja pobožnost Križnog puta sa sv. Misom, na stolačkom brdašcu Križevcu.

Vjernici se odazivaju u vrlo velikom broju, djeca, mladi, pjevači, ministranti, odrasli, pa je tako lijepo pogledati uz Križevac kako se procesija dostojanstveno kreće u pobožnom hodu, u molitvi i pjesmi, od postaje do postaje križnog puta.

Kruna svega na kraju bude na vrhu Križevca sv. Misa, pod kojom mladi čitaju i predvode liturgijsko pjevanje uz sudjelovanje čitavog puka Božjega.

Križni put Stočani uvijek dožive kao jedno malo pokorničko hodočašće na našu stolačku Kalvariju-Križevac, pri čemu odmore i dušu i tijelo i zato je križni put dobro posjećen.

{rokbox album=|Krizniput| title=|Križni put u Stocu uz Križevac 2016.| thumbcount=|26|}images/stories/vijesti/2016/krizni_put/*{/rokbox}