Lučindan na Komanju Brdu 2020.U nedjelju, 18. listopada 2020. na blagdan sv. Luke (Lučindan) zaštitnika sela Komanje Brdo u župi Stolac, sv. Misu u 11,00 sati predslavio je stolački župnik don Rajko Marković.

Bog dao lijepo vrijeme, a ove godine potrefila i nedjelja, pa se okupili Komanjani sa svih strana. Pod sv. Misom čitali su i ministrirali mladi.

Dumo je uputio okupljenom puku, kojega je bilo više desetaka, prigodnu propovijed, najprije s misijskom tematikom jer je danas Misijska nedjelja, a poslije i o sv. Luki, koji je bio intelektualac svoga vremena, liječnik, pratitelj sv. Pavla, pa je uz Evanđelje napisao i Djela Apostolska.

Poslije sv. Mise po starom običaju Komanjani su ponijeli sa sobom jelo i piće pa su se svi, nakon Dumina blagoslova, zajednički počastili kod kapele uz ugodan i prijateljski razgovor. Kako je lijepo kad se braća i sestre na rodnom ognjištu nađu zajedno, slaveći i hvaleći Boga!