Lučindan na Komanju Brdu 2015.U nedjelju, 18. listopada 2015. na blagdan sv. Luke (Lučindan) zaštitnika sela Komanje Brdo u župi Stolac, sv. Misu u 11,00 sati predslavio je stolački župnik don Rajko Marković.

Bog dao lijepo vrijeme, a potrefila nedjelja, pa se skupili Komanjani sa svih strana. Pod sv. Misom čitali su i ministrirali mladi porijeklom s Komanja Brda. Dumo je uputio prigodnu propovijed o sv. Luki, ali i o misijama i misionarima, jer je ovo bila Misijska nedjelja.

Ove su godine na Komanju Brdu svoj zlatni jubilej, 50 godina kršćanskog braka proslavili pod sv. Misom Viktor Kulaš i Slavka r. Mustapić. Njih je prije 50 godina 1965. vjenčao blagopokojni stolački župnik don Anđelko Babić. Slavljenici su se za ovaj jubilej ispovijedili i pod sv. Misom pričestili a don Rajko im je na kraju Mise uputio nekoliko prigodnih riječi, podijelio svečani blagoslov te darovao križ i krunicu.

Poslije sv. Mise po starom običaju Komanjani su ponijeli sa sobom jelo i piće pa su se svi, nakon Dumina blagoslova, zajednički počastili kod kapele uz ugodan i prijateljski razgovor. Kako je lijepo kad se braća i sestre na rodnom ognjištu nađu zajedno, slaveći i hvaleći Boga!

{rokbox album=|lucindan| title=|Lučindan na Komanju Brdu 2015.| thumbcount=|4|}images/stories/vijesti/2015/lucindan/*{/rokbox}