Lučindan na Komanju Brdu 2017.U srijedu, 18. listopada 2017. na blagdan sv. Luke (Lučindan) zaštitnika sela Komanje Brdo u župi Stolac, sv. Misu u 11,00 sati predslavio je stolački župnik don Rajko Marković. Bog dao lijepo vrijeme, pa se okupili Komanjani sa svih strana.

Pod sv. Misom čitali su i ministrirali mladi. Dumo je uputio prigodnu propovijed o sv. Luki, koji je bio intelektualac svoga vremena, liječnik, pratitelj sv. Pavla, pa je uz Evanđelje napisao i Djela Apostolska.

Poslije sv. Mise po starom običaju Komanjani su ponijeli sa sobom jelo i piće pa su se svi, nakon Dumina blagoslova, zajednički počastili kod kapele uz ugodan i prijateljski razgovor. Kako je lijepo kad se braća i sestre na rodnom ognjištu nađu zajedno, slaveći i hvaleći Boga!

{rokbox album=|komanjebrdo| title=|Lučindan na Komanju Brdu 2017.| thumbcount=|5|}images/stories/vijesti/2017/komanje_brdo/*{/rokbox}