Mladi župe sv. Ivana iz Mostara sa svojim kapelanom don Ivanom posjetili župu Stolac U subotu, 12. ožujka 2016. don Ivan Marčić duhovni pomoćnik župe sv. Ivana apostola i evađelista iz Mostara s 30-ak župnih suradnika-volontera posjetio je župu Stolac, župnika don Rajka i časne sestre Slavu i Alojziju. Mostarci su hodočastili u Svetište Kraljice Mira u Hrasno, a u povratku su posjetili stolačku župu.

Drage goste, na čelu s don Ivanom stolačkim sinom, u crkvi je primio i pozdravio, nekoliko prigodnih riječi o župi i gradu na Bregavi uputio, te im svima srdačnu dobrodošlicu poželio, mjesni župnik.

Poslije posjeta župnoj crkvi, zajednički smo pogledali i ostale župne znamenitosti: kip u bronci sv. Ilije Proroka na njegovu Trgu, Spomenik žrtvama Drugog svjetskog i Domovinskog rata, Lurdsku špilju, Muzej i Galeriju, Pastoralni župni centar, te navratili u Dvoranu za mlade na jedno prijateljsko čašćenje i druženje.

Župnik je posjetiteljima na kraju poklonio po jednu „Turističku župnu monografiju“ i stolačku knjigu: „Stolac mjesto spora umjesto razgovora“. Razišli smo se uz prijateljski stisak ruke u želji da se opet nekom zgodom nađemo u Stocu. Bogu hvala na ovakvim bratskim susretima!

{rokbox album=|volonteri| title=|Mladi župe sv. Ivana iz Mostara sa svojim kapelanom don Ivanom posjetili župu Stolac| thumbcount=|3|}images/stories/vijesti/2016/volonteri/*{/rokbox}