Naše HKUD „STOLAC“ iz Stoca nastupilo je na AladinićimaPrije samog nastupa voditeljica programa najavila je sljedećim riječima nastup našega društva:

Društvo je osnovano 2002. god. i sastavni je dio župe Stolac, a okuplja isključivo mladiće i djevojke stolačke župe. Broji 100 članova, a danas je ovdje na Aladinićima jedna skupina Društva. Društvo njeguje, pjeva, pleše, svira, igra i promovira pjesme i običaje Hrvata stolačkoga kraja. U Društvu postoje razne sekcije: folklorna, vokalno-instrumentalna, tamburaška, klapska i dramska u kojima sudjeluju svi članovi.

Nastupalo je do sada preko 270 puta: kod kuće, po Bosni i Hercegovini, Boki Kotorskoj, Hrvatskoj, Austriji i Njemačkoj. Više puta su nastupali na “Đakovačkim vezovima“, “Vinkovačkim jesenima” i na Međunarodnoj Smotri Folklora u Zagrebu. Izdali su svoj CD i DVD. Svake su godine domaćini Ilindanskih slavlja u Stocu za Patron župe i Dan grada i općine, te organizatori raznih kulturnih manifestacija u svome gradu.

Danas će se ovdje na Aladinićima predstaviti: Zajedničkim bećarcem, Ženskim bećarcem, Muškim bećarcem, Miješanim kolom, Svatovskom pjesmom i Lindžom. Poslušajmo ih!

Nakon najave, Stočani su veselo i profesionalno izveli svoj pripremljeni program, te su primjereno nagrađeni spontanim pljeskom okupljenog puka.

{rokbox album=|hkudstolac| title=|Naše HKUD „STOLAC“ iz Stoca nastupilo je na Aladinićima 2016.| thumbcount=|9|}images/stories/vijesti/2016/aladinici/*{/rokbox}

{youtube}Hj43Qyq-IZo|560|315|0{/youtube}