HKUD „STOLAC“ nastupilo je na „XVIII. Dubravskim susretima“Prije samog nastupa voditeljica programa najavila je sljedećim riječima nastup našega društva:

Društvo je osnovano 2002. god. i sastavni je dio župe Stolac, a okuplja isključivo mladiće i djevojke stolačke župe. Broji 100 članova, a danas je ovdje na Aladinićima jedna skupina Društva. Društvo njeguje, pjeva, pleše, svira, igra i promovira pjesme i običaje Hrvata stolačkoga kraja. U Društvu postoje razne sekcije: folklorna, vokalno-instrumentalna, tamburaška, klapska i dramska u kojima sudjeluju svi članovi. Nastupalo je do sada preko 290 puta: kod kuće, po Bosni i Hercegovini, Boki Kotorskoj, Hrvatskoj, Austriji i Njemačkoj.

Više puta su nastupali na “Đakovačkim vezovima“, “Vinkovačkim jesenima” i na Međunarodnoj Smotri Folklora u Zagrebu. Izdali su svoj CD i DVD. Svake su godine domaćini Ilindanskih slavlja u Stocu za Patron župe i Dan grada i općine, te organizatori raznih kulturnih manifestacija u svome gradu.

Danas će se ovdje na Aladinićima predstaviti: Zajedničkim bećarcem u kolu, zatim pjesmama: Maknite se sa gore, Graničari i Stolac grad. Poslušajmo ih!

Nakon najave, Stočani su veselo i profesionalno izveli svoj pripremljeni program, te su primjereno nagrađeni spontanim pljeskom okupljenog puka.

{rokbox album=|aladinici| title=|HKUD „STOLAC“ nastupilo je na „XVIII. Dubravskim susretima“| thumbcount=|7|}images/stories/vijesti/2017/aladinici/*{/rokbox}