Naše HKUD „STOLAC“ iz Stoca nastupilo u Prenju na „Miholjdanskim susretima“Naše HKUD „STOLAC“ iz Stoca nastupilo je na Miholjdan, 29. rujna   2012. u Prenju na „Miholjdanskim susretima“

Prije samog nastupa voditelj programa najavio je sljedećim riječima nastup našega društva:


“Društvo je osnovano 2002. god. i sastavni je dio župe Stolac, a okuplja isključivo mladiće i djevojke stolačke župe. Broji 100 članova, a danas je ovdje u Prenju jedna skupina Društva. Društvo njeguje, pjeva, pleše, svira, igra  i promovira pjesme i običaje Hrvata stolačkoga kraja. U Društvu postoje razne sekcije: folklorna, vokalno-instrumentalna, tamburaška, klapska i dramska u kojima sudjeluju svi članovi. Nastupalo je do sada preko 200 puta:  kod kuće, po Bosni i Hercegovini, Boki Kotorskoj, Hrvatskoj, Austriji i Njemačkoj. Više puta su  nastupali na “Đakovačkim vezovima“, “Vinkovačkim jesenima” i na Međunarodnoj Smotri Folklora u Zagrebu. Izdali su svoj CD, DVD i Audiokasetu. Svake su godine domaćini Ilindanskih slavlja u Stocu za Patron župe i Dan grada i općine, te organizatori raznih kulturnih manifestacija u svome gradu. Danas će se ovdje u Prenju predstaviti: Ženskim bećarcem, Muškim bećarcem, Zajedničkim pjevanjem u kolu, Trusom s poskočicama i Lindžom. Poslušajmo ih”!

{rokbox album=|prenj2012| title=|Naše HKUD „STOLAC“ iz Stoca nastupilo u Prenju na „Miholjdanskim susretima“| thumbcount=|15|}images/stories/vijesti/2012/prenj/*{/rokbox}