KriževacKriževac: U petak, 9. listopada u 17,00 sati obavit ćemo Gospinu pobožnost uz Križevac, krunicu i litanije, a na Križevcu poslije pobožnosti bit će sv. Misa.

Već je postala tradicija u Stocu da svakoga petka u Korizmi obavljamo Križni put uz naš Križevac, a poslije Križnoga puta na Križevcu slavimo sv. Misu.

Obrede Velikog Petka redovito obavljamo na Križevcu, kad procesija pođe od župne crkve pa kroz čitav grad, pjevajući Gospin plač, a na Uskrsni ponedjeljak također slavimo svečanu sv. Misu na Križevcu u 11,00 sati i to je naš „Stolački Emaus“.

Isto tako smo uobičajili u Gospinim mjesecima svibnju i listopadu izići jednoga petka uz Križevac u pjesmi i molitvi krunice i litanija od postaje do postaje razmišljajući o Muci Isusovoj. Pa ćemo tako učiniti i sljedećeg petka u 17,00 sati.