Ilindanske svečanosti u Stocu 2019.

Braćo i sestre!

Stolac je ovih dana u znaku svoga zaštitnika sv. Ilije Proroka, ali ove godine za Ilindan, zbog pandemijske situacije, idemo samo s duhovnim programima…, poštujući upute nadležnih institucija.

Od petka počinje uobičajena trodnevnica u župi. Svaku večer trodnevnice: petak, subota i nedjelja sv. Misa i prigoda za sv. ispovijed, ispovijeda više svećenika, idemo po danima.

Petak, 17. VII. – 1. večer trodnevnice – Križevac: u 19,00 sati – Blagoslov postaja Križnoga puta, (prve polovice,7 jedinica…) uz Križevac, Križni put i poslije koncelebrirana sv. Misa na Križevcu. Slavlje predvodi mons. Ratko Perić, mjesni biskup, pjeva: stolački župni pjevački zbor „Mladi“. Pod sv. Misom na Križevcu prigoda za sv. ispovijed. Sve vas pozivam koji možete dođite u petak pod Križevac u 19,00 s. Pozivam naše Ministrante, Prvopričesnike, Krizmanike, Apostole, Pjevače i sve vjernike, počastimo Krista na novim postajama i sudjelujmo u Blagoslovu, Križnom putu i sv. Misi.

Subota, 18. VII. – 2. večer trodnevnice – Župna crkva: u 18,30 sati prigoda za sv. ispovijed, a u 19,00 s. pobožnost sv. Iliji, pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda don Petar Filipović, župni vikar župe „Presvetog Srca Isusova“ Studenci, pjeva: stolačka djevojačka skupina „Vidoštačka kraljica“.

Nedjelja, 19. VII. – 3. večer trodnevnice – Župna crkva: u 18,30 sati prigoda za sv. ispovijed, a u 19,00 s. pobožnost sv. Iliji, pa koncelebrirana sv. Misa, koju predvodi i propovijeda don Antonio Toni Krešić, ovogodišnji hrašanjski mladomisnik, pjeva: stolačka djevojačka skupina „Angelus“.

Ponedjeljak, 20. VII. – ILINDAN, naša glavna svetkovina – Sv. Ilija Prorok zaštitnik župe, grada i općine. Svečanu sv. Misu u 11,00 sati predvodi don Željko Majić, generalni vikar iz Mostara. Na početku sv. Mise don Željko će izmoliti posvetnu molitvu pred kipom sv. Ilije, na njegovu Trgu, a potom će podijeliti blagoslov „Urbi et orbi – Gradu i svijetu“, nakon čega slijedi svečana sv. Misa. Najavljujem na vrijeme radi naših župljana po svijetu: Izravni prijenos Ilindanske sv. Mise iz Stoca u 11,00 sati, emitira i Radio i Televizija Herceg-Bosne, svi zainteresirani mogu pratiti. Molim odgovorne u Klubu da otvore Igralište na Ilindan u 8,00 s., radi parkiranja, a plakati će biti ovih dana postavljeni po gradu i okolici.

Program Ilindanskih svečanosti u Stocu 2020.