NAJAVA: Projekcija filma "Bijeli put" u MostaruU okviru festivalskog programa Hrvatskog proljeća Središnje Bosne, film „Bijeli put“o najvećem humanitarnom konvoju nakon Drugog svjetskog rata, bit će prikazan u Mostaru, 26. svibnja u 20 sati u HDHS Kosača.

Dokumentarni film “Bijeli put” donosi priču o pobjedi dobra u ratu – o humanitarnom konvoju “Bijeli put za Novu Bilu i Bosnu Srebrenu” kojim je ratnih devedesetih godina spašeno više od 70 tisuća Hrvata šireg područja Lašvanske doline tijekom gotovo 8 mjeseci opsade.

„Bijeli put“ redatelja Zdenka Jurilja i produkcijske kuće Kadar iz Širokog Bijega sniman je u kooprodukciji s HRT-om i BHRT-om, a autorsku ekipu čine Tomislav Bubalo, producent, Antoni Ćorić direktor fotografije i Tomislav Topić montažer.

Ulaz na projekciju filma je besplatan, a pokrovitelj događaja je hrvatski član Predsjedništva BiH, Dragan Čović.

NAJAVA: Projekcija filma "Bijeli put" u Mostaru