NAJAVA: Spomenik Sv. Iliji Proroku u bronci s kamenim postoljemOvoga ljeta želimo postaviti kip sv. Ilije Proroka našega zaštitnika na njegov Trg, kod naše župne crkve. Projektant: Robert Raguž, kamenoklesarski radovi: poduzeće Granitart Domanovići-Čapljina, kamen iz kamenoloma: Gornji Brštanik, umjetnik koji radi kip: prof Kuzma Kovačić, po mnogima danas najveći hrvatski živući umjetnik koji iza sebe ima brojna umjetnička djela, a među njima i Oltar Domovine Medvedgrad Zagreb, ljevaonica kipa u bronci: Ujević – Zagreb, investitor: župa Stolac sa svojim župljanima iz župe, Domovine i svijeta.

Pozivamo sve ljude dobre volje, koji mogu i žele, da se odazovu ovoj duhovno – kulturnoj akciji postavljanja veličanstvenog kipa našem zaštitniku župe, grada i općine.

NAJAVA: Spomenik Sv. Iliji Proroku u bronci s kamenim postoljem