Prva Nedjelja Došašća - AdventaDošašće: U sljedeću nedjelju je Prva Nedjelja Došašća-Adventa, počinje bliža priprava za božićno vrijeme. Došašće traje 4 nedjelje.

I ove godine obilježimo svečano “Božić u Stocu” okićenim gradom, Jaslicama na Centru, Adventskim koncertom na Centru svih stolačkih župa u 4. N. Došašća, 18. prosinca u 16,00 s., okićenim izlozima s 4 adventske svijeće, kao što će biti i ovdje u crkvi na oltaru, isto tako neka bude na prozorima vaših radnji, stanova i kuća, a posebno onih koji gledaju na ulice i prometnice, a poslije će ta mjesta zauzeti božićne jelke. Neka se odmah na početku Adventa kao i po svim kršćanskim gradovima svijeta tako i u našemu Stocu osjeti – Božić je na pragu – Dajmo svi našemu Gradu svečani izgled!

Naši mladi iz župe u dogovoru s Dumom organiziraju programski dvije adventske subote u Stocu, 3. i 10. prosinca, ali o tome ćemo više kad se primaknu termini, a bit će i plakati po gradu.