Gospa LurdskaU utorak, 11. veljače je Gospa Lurdska, koja se 1858. u Lurdu u Francuskoj ukazala sv. Bernardici. To je Svjetski dan bolesnika, a Gospa Lurdska je i zaštitnica medicinskog osoblja.

Pobožnost Gospi, krunica i poslije sv. Misa bit će u crkvi u 17,30 sati, a nakon sv. Mise, procesija s pjevanim Gospinim litanijama oko crkve, pa do Lurdske špilje, koju smo napravili povodom 150.-te obljetnice ukazanja Gospe u Lurdu, te pjevanje Lurdske pjesme s upaljenim svijećama pred špiljom i svečanim blagoslovom.

Na ulazu u crkvu moći ćete nabaviti svijeće s podmetačima po cijeni od 1 KM., koje ćete u procesiji upaliti. Pozivam vas sve na pobožnost i sv. Misu u utorak u 17,30 s., pod sv. Misom pjevaju Djevojačke skupine „Angelus“ i „Kraljice“, probe danas poslije sv. Misa, a pobožnost Gospi u crkvi pred Gospinim kipom predmoli „Modra rijeka“, a ministranti doći na vrijeme za ministriranje.