Nova Godina – Marija Bogorodica  u  Stocu  2012.Na Novu Godinu, 1. siječnja 2012. misno slavlje u stolačkoj župnoj crkvi sv. Ilije Proroka u 11,00 sati, predvodio je gen. vikar Dubrovačke biskupije dr. don Patar Palić u koncelebraciji bivšeg gen. vikara Dubrovačke biskupije i sadašnjeg bolničkog kapelana mons. don Mirka Maslaća i stolačkog župnika don Rajka Markovića. Na početku misnog slavlja, u prepunoj crkvi, sve je nazočne vjernike, a pogotovo drage goste iz Dubrovnika, pozdravio stolački Dumo i zaželio svima sretnu i blagoslovljenu Novu 2012. godinu.

Pod sv. Misom čitali su župni bogoslovi, a sv. Misu zajednički pjevali svi župni zborovi. Župni su ministranti, njih tridesetak, svojom službom oko oltara uveličali misno slavlje, a časne sestre Slava i Alojzija dostojno pripremile crkvu i župnu kuću da nam svima bude ugodno i po dušu i po tijelo. Propovjednik je održao lijepu i prikladnu propovijed razumljivu za sve uzraste puka Božjega. Posebno je rastumačio riječ „blagoslov“. Ta riječ uprisutnjuje Boga , to znači Bog te pogledao, Bog bio s tobom, Bog bio na ovome mjestu i s ovim osobama. Blagoslov nije nikakvo uklanjanje magije, negio zazivanje Boga i predaja Bogu onoga što blagoslivljamo. Poslije sv. Mise svijet se neko vrijeme zadržao pred crkvom u ugodnu čašćenju, čestitanju i razgovoru.

{rokbox album=|novagodina2011| title=|Nova Godina – Marija Bogorodica  u  Stocu  2012.| thumbcount=|17|}images/stories/vijesti/2012/nova_godina_2012/*{/rokbox}