Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. svibnja 2015.Na Pješivcu u Novom groblju, stolački dumo Rajko, slavio je s pukom Božjim sv. Misu, 3. svibnja 2015. u 11,00 sati.

Ovo je godišnja sv. Misa koja se po tradiciji slavi svake godine na prvu nedjelju u svibnju i ovu nedjelju ukopnici groblja Pješivac – Novo groblje, slave kao svoj dan, te pozivaju svoje goste i prijatelje poslije Mise na obiteljski ručak u 36 kuća: 16 kuća Aladinske župe i 20 kuća Stolačke župe, ali se okupe i vjernici okolnih sela.

Pod sv. Misom ministrirali su domaći ministranti, čitali domaći mladi, a pučko pjevanje je animirala stolačka pjevačka skupina „Angelus“, pa je tako sav nazočni puk složno u molitvi i pjesmi slavio sv. Misu.

Poslije sv. Mise svijet se razišao po obiteljima na gozbu, razgovor i ugodno druženje, a i dumo je ove godine bio gost u obitelji Pere Perutine, koja je ove godine bila po redu ugostiti župnika u svojoj kući.

Ovo su lijepe godišnje prigode da se ljudi malo okupe, vide, porazgovore, sv. Misu proslave i u rodbinskim i prijateljskim obiteljima počaste.

{rokbox album=|pjesivac| title=|Pješivac – Novo groblje, proslavljena godišnja sv. Misa, u nedjelju, 3. svibnja 2015.| thumbcount=|19|}images/stories/vijesti/2015/pjesivac/*{/rokbox}