Pobožnost Križnog puta u StocuSvakog petka u Korizmi vjerni puk stolačke župe, sa svojim župnikom don Rajkom, obavlja pobožnost Križnog puta sa sv. Misom, na stolačkom brdašcu Križevcu. I ovog petka vjernici su se odazvali u velikom broju, djeca, mladi, odrasli, pa je lijepo bilo pogledati uz Križevac kako se procesija dostojanstveno kreće u pobožnom hodu, u molitvi i pjesmi, od postaje do postaje križnog puta. Kao i uvijek, kruna svega je bila sv. Misa, pod kojom su mladi molili, čitali i pjevali uz sudjelovanje čitavog puka Božjega.

Posebno se svi vjernici župe spremaju za Veliki Petak, kad svake godine tradicionalno izlazimo na Križevac u procesiji od župne crkve, kroz čitav grad, u pobožnosti križnog puta i pjevanja Gospina plača. Sve obrede Velikog Petka obavimo na Križevcu uz pučku pobožnost na veliko zadovoljstvo svega Božjega puka, pa se tako, uz Božju pomoć, nadamo i ove godine.

{rokbox album=|korizma2012| title=|Pobožnost Križnog puta u Stocu| thumbcount=|28|}images/stories/vijesti/2012/korizma/*{/rokbox}