Postrojba „Ludvig Pavlović“ obilježila u Stocu svoju 22. obljetnicu osnivanjaPostrojba za posebne namjene „Ludvig Pavlović“ obilježila je u Stocu, 6. lipnja
2014. svoju 22. obljetnicu osnivanja.

Program je bio bogat sadržajem i dobro
organiziran.

  • 10,00 sati Svečani prijem kod Načelnika Općine Stolac

  • 11,00 sati Polaganje vjenaca kod Spomenika poginulim braniteljima na Centru grada i molitva za poginule
  • 12,00 sati Sveta Misa za poginule i umrle pripadnike postrojbe u župnoj crkvi sv. Ilije Proroka u Stocu

  • 13,00 sati Prigodni domjenak u restoranu „Sampjero“ u Stocu

Poslije polaganja vjenaca i molitve na Centru, postrojba je pješice za svojim zastavama došla kroz grad pred župnu crkvu u Stocu. Zazvonila su župna zvona, koja su sve nazočne u crkvenom dvorištu, članove postrojbe, njihove obitelji, te župljane župe Stolac, pozvala u crkvu. Crkva je bila ispunjena do posljednjeg mjesta.

Svečanu sv. Misu zahvalnicu u župnoj crkvi u Stocu predvodio je stolački župnik
don Rajko Marković. Župnik je na pčetku misnog slavlja sve nazočne pozdravio te pročitao sve poginule pripadnike postrojbe njih 28, a zatim pročitao sve umrle pripadnike postrojbe njih 11. Zatim je župnik pozvao sve na iskreno kajanje. Sv. Misu pjevali su mladi stolačke župe, a misna čitanja i molitvu vjernika pročitali su također mladi. Umjesto propvijedi don Rajko je pročitao Ratni put postrojbe što su nazočni vrlo pažljivo poslušali.Na kraju sv. Mise otpjevana je „Lijepa naša“ i sa završnim blagoslovom završila je sv. Misa.

Poslije sv. Mise župnik je sve članove postrojbe, pod starom lipom, počastio dobrom župnom lozom iz murvove bačve, što je dobro došlo za jedno lijepo i prijateljsko druženje pred crkvom. Poslije svega programa u crkvi i pred crkvom postrojba je opet krenula pješice kroz grad za svojim zastavma, prema restoranu „Sampjero“ u Stocu, gdje bio prigodni domjenak uz ugodno druženje. Kako je lijepo kad se ne zaboravljaju važni datumi u našoj hrvatskoj povijesti, te kako je naša dužnost i obveza sjetiti se u posebnim prigodama, svih onih koji su svoje živote dali za našu slobodu. Poginulima i mrvtima vječni pokoj u Gospodinu, a nama živima Božji blagoslov.

{rokbox album=|Postrojba2014| title=|Postrojba „Ludvig Pavlović“ obilježila u Stocu svoju 22. obljetnicu osnivanja| thumbcount=|28|}images/stories/vijesti/2014/postrojba/*{/rokbox}