Proslava Gospe Lurdske u Stocu 2016. U četvrtak, 11. veljače 2016. u Stocu smo svečano proslavili blagdan Gospe Lurdske. U 17,30 sati u župnoj crkvi sv. Ilije Proroka bila je pobožnost Gospi, krunica i Gospine litanije, koju je skupa s ministrantima započeo župnik don Rajko, a nastavile predmoliti, s ostalom djecom i pukom Božjim časne sestre Slava i Alojzija.

Sv. Misu u 18,00 sati predslavio je stolački Dumo, te na početku uputio svijetu prikladnu riječ o današnjem blagdanu.

Pod sv. Misom pjevao je dječji župni zbor „Modra Rijeka“, kojega uspješno vodi sestra Alojzija.

Poslije sv. Mise radi kiše izostala je tradicionalna zavjetna procesija s upaljenim svijećama oko župne crkve, do Gospine špilje, ali smo zato sve svečano obavili u crkvi kod Gospina kipa, pjevajući najprije Lurdsku pjesmu, a na kraju svega slavlja Dumo je podijelio završni blagoslov, po zagovoru Marijinu, nakon čega se okupljeni puk razišao, duhovno obogaćen, lijepim programom Gospine večeri.

Lurdska špilja u Stocu napravljena je 2008. god. povodom 150.-te obljetnice Gospina ukazanja u Lurdu u Francuskoj, djevojčici sv. Bernardici, a blagoslovljena je 2009. god. i predana vjernom puku Božjem na štovanje i pobožnost.

{rokbox album=|GospaLurdska| title=|Proslava Gospe Lurdske u Stocu 2016.| thumbcount=|15|}images/stories/vijesti/2016/gospa_lurdska/*{/rokbox}