Pučke misije u Stocu, 10. - 17. ožujka 2013Danas, 10. ožujka 2013. godine otvaramo Pučke misije u našoj župi svečanom sv. Misom u crkvi sv. Ilije Proroka u 17 sati. Kompletan program Pučkih misija donosimo u nastavku teksta!

Dragi moji župljani, braćo i sestre!

Nalazimo se u Godini vjere, godini u kojoj nas Crkva poziva na obraćenje, post, molitvu, pokoru i djela ljubavi. Ovo je Milosna godina koju trebamo dobro iskoristiti za svoj duhovni rast u vjeri i svemu dobru. Ponuđeni su mnogi biskupijski duhovni sadržaji u koje se svesrdno uključuje i naša župa. Učinilo mi se vrlo prikladnim u ovoj Milosnoj godini, a povodom 150.-te obljetnice ustanovljenja naše župe sv. Ilije Proroka u Stocu, u korizmi organizirati i Pučke misije u našoj župi pod geslom: „Katolička obitelj dnevno moli“.

Moto Godine vjere u našim hercegovačkim biskupijama jest: „Obitelj – žarište vjere“, a vidljivi znak je svijeća. Obitelj je Crkva u malome. Obitelj je prva čuvarica i prenositeljica vjere. Potičem, da ove godine vratimo zajedničku molitvu u sve naše obitelji, jer zajednička molitva obitelj drži na okupu, u molitvenom ozračju djeca se rađaju i odgajaju, iz takvog obiteljskog ambijenta djeca i mladi odlaze u svijet s Božjim blagoslovom, u ovakvim obiteljima rađaju se i duhovna zvanja, a iskorjenjuje bogohulna psovka.

Pučke misije su dani temeljite duhovne obnove župe od najmlađih do najstarijih, kroz razne duhovne sadržaje: sv. Mise, propovijedi, ispovijedi, pričesti, duhovna predavanja, razgovore, molitve, posvete, klanjanja i sve ono što čovjeku u ovozemaljskom hodu daje potporu, poticaj, usmjerenje i smisao života.

Pučke misije će trajati tjedan dana od 10. do 17. ožujka 2013., a voditelji će biti oci Dominikanci „bijeli fratri“ iz Hrvatske dominikanske provincije, o. Ivo Plenković i o. Jozo Čirko, koji iza sebe imaju bogato iskustvo održavanja Pučkih misija u radu sa svim staležima i uzrastima. U sklopu Misija cijela župa bit će posvećena Presvetom Srcu Isusovu i Bezgrješnom Srcu Marijinu.

Organizirat ćemo predavanja i skupove za našu djecu i mlade u crkvi i u školama, za stare i nemoćne u crkvi i po obiteljima, za bračne parove, odrasle, obitelji, svi će staleži biti obuhvaćeni. Svaku večer: prigoda za sv. ispovijed, sv. Misa, propovijed i prigodno predavanje. Za vrijeme Misija svi možete po jedanput dobiti potpuni oprost za sebe i svoje pokojne, ako se iskreno pokajete, ispovijedite, pričestite i izmolite na nakanu sv. Oca: Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu.

U ovom letku prilažemo kompletan program Pučkih misija kako biste sve svoje obveze mogli na vrijeme planirati i u svemu programu aktivno sudjelovati. U isto vrijeme održavat će se Pučke misije i u našoj susjednoj župi Aladinići, pa će biti i jedno zajedničko predavanje o. biskupa Ratka za osobe s višom naobrazbom iz obadvije župe ovdje u Stocu. Svi ćete moći dobiti na kraju misija i spomen-sličice, a u našoj župnoj crkvi postavit ćemo Misijski spomen-križ.

Braćo i sestre! Molimo svi skupa, s našim časnim sestrama, svaki dan Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu, za uspjeh Pučkih misija u našoj župi. Ponesimo ovaj letak u svoje kuće, pogledajte sav program, potaknite sve članove svoje obitelji na sudjelovanje u milosnim danima koji su pred nama. Posebno se pripremimo, osnaženi u vjeri, na dobru sv. ispovijed, jer će svaku večer ispovijedati više svećenika. Pučke misije stavljamo pod zaštitu Presvetog Srca Isusova i Bezgrješnog Srca Marijina s posebnim naglaskom u molitvi za naše obitelji, za duhovna zvanja i za prestanak psovke u našem narodu. Neka sve bude Bogu na slavu, a nama na spasenje!

Vaš župnik: don Rajko Marković

P r o g r a m

Nedjelja 10. 3. 2013. (Sredoposna)

 • 17,00 sati – Zaziv Duha Svetoga
  – Sv. Misa i prigodna propovijed
 • Svečano predavanje štole i ključa od Svetohraništa

Ponedjeljak 11. 3. 2013.

 • 10,00 sati – susret sa starijim i nemoćnim osobama (dovesti stare u župnu crkvu), prigoda za sv. Ispovijed, sv. Misa, bolesničko pomazanje, čašćenje u dvorani
 • 17,00 sati – prigoda za sv. Ispovijed, sv. Misa i propovijed
 • Nakon sv. Mise pouka za obitelji

Utorak 12. 3. 2013.

 • 9,10 – 9,55 (3. sat) – susret misionara sa školskom djecom V.-VIII. razred u Osnovnoj školi
 • 11,05 – 11,50 (5. sat) – susret misionara sa srednjoškolskom mladeži u Srednjoj školi
 • 13,00 – 13,45 (1. sat) – susret misionara sa školskom djecom I.-IV. razred u Osnovnoj školi
 • 16,00 sati – prigoda za sv. Ispovijed, sv. Misa i propovijed
 • Nakon sv. Mise pouka za bračne parove

Srijeda 13. 3. 2013.

 • Od 9,00 sati – Župnik posjećuje, ispovijeda i pričešćuje bolesnike
 • Od 9,00 sati – prigoda za osobni razgovor s misionarom i ispovijed (Župni ured kod crkve)
 • 17,00 sati – prigoda za sv. Ispovijed, sv. Misa i propovijed
 • Nakon sv. Mise pouka za mlade pred ženidbu i bračne parove

Četvrtak 14. 3. 2013.

 • Od 9,00 sati – Župnik posjećuje, ispovijeda i pričešćuje bolesnike
 • Od 9,00 sati – prigoda za osobni razgovor s misionarom i ispovijed (Župni ured kod crkve)
 • 17,00 sati – prigoda za sv. Ispovijed, klanjanje pred Presvetim, sv. Misa i propovijed
 • Nakon sv. Mise pouka za odrasle

Petak 15. 3. 2013.

 • Od 9,00 sati – Župnik posjećuje, ispovijeda i pričešćuje bolesnike
 • 17,00 sati – sv. Ispovijed za odrasle, križni put i sv. Misa, posveta župe i župljana Presvetom Srcu Isusovu
 • 19,00 sati – Biskupovo predavanje o vjeri osobama s višom izobrazbom iz obadvije župe Aladinića i Stoca u Stocu

Subota 16. 3. 2013.

 • 10,00 sati – Ispovijed školske djece, sv. Misa i propovijed za djecu
 • 17,00 sati – sv. Ispovijed za mlade, sv. Misa i propovijed, poseban blagoslov roditelja s djecom, procesija sa svijećama (svijeće možete nabaviti u Župnom uredu) i posveta župe i župljana Bezgrješnom Srcu Marijinu.
 • Nakon sv. Mise susret i pouka za mlade

Nedjelja 17. 3. 2013. (Gluha)

 • 11,00 sati – svečana sv. Misa i završetak misija
 • Predavanje i postavljanje misijskog križa
 • Tebe Boga hvalimo

Molitva za obitelj

Bože, od kojega proizlazi svako očinstvo
na nebu i na zemlji, Oče koji si sam Ljubav
i Život, učini da po Tvom Sinu, Isusu Kristu,
rođenom od žene, postane svaka ljudska
obitelj na zemlji pravim svetištem života
i ljubavi kako bi se uvijek obnavljali naraštaji.

Molimo Te, po zagovoru Svete Nazaretske Obitelji,
da Crkva, u obitelji i po obitelji,
plodonosno ispuni svoje poslanje
među svim narodima svijeta.

To Te molimo po Kristu našem Gospodinu,
koji je Put, Istina i Život, u vijeke vjekova. Amen.

                                     (Bl. Ivan Pavao II.)