Slavlje sv. Ane u groblju Ober-Doluša 2017.Ove godine na blagdan sv. Ane u srijedu, 20. srpnja 2017. u groblju Ober-Doluša sv. Misu je predvodio i pastirsku riječ okupljenim vjernicima uputio aladinski župnik don Marko Šutalo. Don Marko je vjernicima predstavio sveti bračni par Joakima i Anu roditelje Blažene Djevice Marije, a po majci djeda i baku Gospodina Našega Isusa Krista.

Za vrijeme sv. Mise čitali su, te pod Misom posluživali i don Marku bili na usluzi mladi iz ovih dvaju naših sela. Poslije sv. Mise don Marko je zahvalio mještanima na pozivu za ručak, a on se uputio u Trnčinu k svojoj rodbini gdje i oni svečano slave sv. Anu kao patron sela i groblja. Mještani su se sa svojim gostima i prijateljima nakon sv. Mise uputili po obiteljima na zajedničko čašćenje i prijateljevanje.

Ove godine stolački dumo don Rajko je hodočastio s 50-ak hodočasnika autobusom iz Stoca na zavjet sv. Ani u Ulog, gdje se obilježavala 80.-ta obljetnica blagoslova uloške crkve posvećene sv. Ani. Don Marko je rado zamjenio našega dumu na Ober-Doluši na čemu mu posebno zahvaljujemo. A da se se ovaj lijepi događaj i slikovno zabilježi pobrinuo se naš stolački novinar i prof. gosp. Ivo Raguž i njemu srdačno zahvaljujemo.

{rokbox album=|dolusa| title=|Slavlje sv. Ane u groblju Ober-Doluša 2017.| thumbcount=|7|}images/stories/vijesti/2017/ober-dolusa/*{/rokbox}