Č. sluga Božji Petar Barbarić uskoro BlaženiČasni sluga Božji Petar Barbarić: Bliži se proglašenje blaženim časnog sluge Božjega Petra Barbarića. Bit će to prvi Hercegovac koji će biti podignut na čast oltara.

Za njegovu beatifikaciju potrebno je pripremiti se. Prvo što trebamo jest upoznati njegov svetački život. Knjigu o njegovu životu napisao je njegov odgojitelj i profesor u travničkom sjemeništu, gdje je Petar umro na glasu svetosti, o. Antun Puntigam.

Prevedena je na 5 europskih jezika. Veoma bi bilo korisno da svaka hercegovačka katolička obitelj nabavi ovu knjigu, ali i svaka katolička bosanska obitelj, jer se njegov grob, koji je postao mjesto molitve i uslišanja, nalazi u Bosni u travničkom sjemeništu. Knjigu, koja može poslužiti i kao poklon u raznim prigodama, možete nabaviti vani pred crkvom kod naših ministranata po cijeni od 10 KM.