Stočani hodočaste na Svjetski susret katoličke mladeži 2016.Sedmorica mladića stolačke Župe sv. Ilije Proroka: Vlado, Anđelko, Nikola, Slaven, Željko, Zdravko i Darko krenuli su u petak, 29. srpnja 2016. na Hodočašće na Svjetski susret katoličke mladeži s Papom Franjom u Poljsku „Krakov – 26. VII. – 31. VII. 2016.“

Momci su se prije dogovorili sa svojim župnikom don Rajkom da žele prije polaska u svojoj župnoj crkvi u Stocu primiti blagoslov za sretan put. Dumo je s momcima u 18,00 sati ušao u crkvu gdje im je podijelio blagoslov, izmolio nad njima blagoslovnu molitvu i blagoslovio njihovo putovanje, zatim je blagoslovio i auto kojim će momci putovati.

Dumo im je na kraju, uz prijateljski stisak ruke, zaželio sretno hodočašćenje, lijepu duhovnu obnovu i da se sva sedmorica sretno i zdravo vrate u Stolac svojoj župi i svojim obiteljima. Sve je ovo popratio fotografijama Marko Raguž-Sarač.

Bože daj da ovo Svjetsko hodočašće katoličke mladeži urodi duhovnim plodovima i da dobri Bog obdari svojim blagoslovom svu našu mladež i čitavu Katoličku Crkvu.

Stočani hodočaste na Svjetski susret katoličke mladeži 2016.

{rokbox album=|mladi| title=|Stočani hodočaste na Svjetski susret katoličke mladeži 2016.| thumbcount=|6|}images/stories/vijesti/2016/poljska/*{/rokbox}