Stočani na Pokorničkom hodočašću u HrasnuŽupe Stolac, Gradina i Tepčići, hodočastile su u Treću korizmenu nedjelju (Bezimena), 4. ožujka na Pokorničko korizmeno hodočašće u Svetište Kraljice Mira u Hrasno. Hodočašće su predvodili župnici navedenih župa don Rajko, Don Đuro i don Ivan, te gradinski kapelan don Marin i stolačka časna sestra Alojzija.

Hodošasnici Stoca krenuli su u 14,00 sati osobnim autima iz Stoca preko Drenovca do Hrasna. U Svetištu je najprije bio Križni put u 15,00 sati uz Gospinu Gradinu, koji su predmolili, sa svojim mladima, župnici hodočasničkih župa, a kapelan je predvodio pjevanje. Predstavnici župe Stolac, Ivan i Zora uz našega Dumu predmolili su pet postaja Križnoga puta. Poslije je bila prigoda za sv. ispovijed.

Sv. Misu u 16,00 sati predslavio je i prikladno propovijedao, uz koncelebraciju naših župnika, prenjski župnik don Mile Vidić. Na kraju je sve pozdravio i zahvalio svima mjesni župnik don Antun Pavlović. Pod sv. Misom ministrirali su ministranti hrašanjske i stolačke župe, a liturgijsko pjevanje predvodili su mladi s Gradine. Misna čitanja i molitvu vjernika čitali su mladi hodočasničkih župa, uime Stoca prvo čitanje pročitala je Matea, a molitvu vjernika Ivan i Karla. Poslije sv. Mise svi smo se svojim kućama vratili zadovoljni i obogaćeni duhovnim sadržajem u Svetištu Kraljice Mira u Hrasnu.

{rokbox album=|hrasno| title=|Stočani na Pokorničkom hodočašću u Hrasnu 2018.| thumbcount=|32|}images/stories/vijesti/2018/hrasno/*{/rokbox}