Stolačko Folklorno društvo pjevalo pod sv. Misom na Uočnicu  sv. Ivana Krstitelja na Stjepan Krstu 2018.Stolačko Folklorno društvo, koje je ujedno i član Mješovitoga pjevačkoga zbora „Mladi“ župe Stolac, na poziv župnika Rotimlje i Stjepan Krsta, don Damjana Raguža, pjevalo je na Stjepan Krstu u subotu, 23. lipnja 2018. svečanu sv. Misu Uočnicu sv. Ivana Krstitelja, zaštitnika župe.

Sv. Misu u 18,00 sati, u koncelebraciji mjesnog župnika, stolačkog župnika i okolnih svećenika, predvodio je mjesni biskup Ratko, koji je svijetu uputio prikladnu i lijepu propovijed o sv. Ivanu, ta ga svima nazočnima dao za uzor.

Poslije sv. Mise stolački Folkloraši skupa sa svojim dumom, poveli su pred crkvom pučko slavlje u kolu i pjesmi. Poslije su stolačke mlade, domaćini, među kojima su i članovi našega Folklora Ivica i Branka, obilato počastili prijateljskom večerom koja je protekla u skladnoj pjesmi, dobroj razonodi i prijateljskom raspoloženju na obostrano zadovoljstvo.