Stolačka folklorna društva na Miholjdanskim susretima u Prenju 2013.HKUD „Stolac“ iz Stoca nastupilo je na „Miholjdanskim susretima“ u Prenju, u nedjelju, 29. rujna 2013. U 15,00 sati slavljena je sv. Misa u dvorištu prenjske crkve, a poslije sv. Mise upriličen je prigodni program.

Stolačko društvo se predstavilo: ženskim bećarcem, muškim bećarcem, mješanim kolom u pjesmi s natpjevavanjem te trusom s poskočicama.

Na Miholjdanskim susretima u Prenju nastupilo je i još jedno stolačko folklorno društvo „Bosansko izvorno kolo“ sa svojim programom u kolu i pjesmi predstavljajući običaje Hrvata Središnje Bosne. Kako je koje društvo nastupilo, tako su ih domaćini odmah častili obilatim domjenkom.

Nakon svih nastupa članovi stolačkih društava su se presvukli u civilnu robu i uključili se u popodnevni program predvođen bendom sa Širokog Brijega. Poslije večernje zabave Stočani iz oba društva su se vratili natrag u Stolac svojim kućama pripremajući se za novi radni tjedan.

{rokbox album=|Prenj2013| title=|Stolačka folklorna društva na Miholjdanskim susretima u Prenju 2013.| thumbcount=|29|}images/stories/vijesti/2013/prenj/*{/rokbox}