Stolačka Folklorna društva na „Večeri folklora“ u Čeljevu 2014.Dva stolačka HKUD-a „Stolac“ i „Bosansko izvorno kolo“ u sklopu Manifestacije „Lipanjske zore 2014“ sudjelovali su u subotu 07. lipnja 2014. na „Večeri folklora“ u Čeljevu povodom patrona župe Srca Isusova.

HKUD „Stolac“ predstavilo se na nastupu: ženskim bećarcem, muškim bećarcem, mješanim kolom i pletenim kolom. HKUD „Bosansko izvorno kolo“ odigralo je kolo, uz modrnu pratnju šargije i violine.

Ovoj manifestaciji bio je nazočan i stolački župnik don Rajko. Mladi Stočani pobrali su gromoglasni pljesak okupljenog mnoštva. Poslije službenog nastupa, domaćini su društva počastili prijateljskom večerom.

Nakon večere oba stolačka društva napravili su lijepu spontanu feštu u koju su se uključila i ostala društva, te okupljeni svijet.

{rokbox album=|Celjevo2014| title=|Stolačka Folklorna društva na „Večeri folklora“ u Čeljevu 2014.| thumbcount=|29|}images/stories/vijesti/2014/celjevo/*{/rokbox}