Stolački Dumo posjetio arheološko nalazište Crkvina-Rivine U organizaciji gosp. Ante Vujnovića, ravnatelja JU Radimlja, stolački dumo Rajko, posjetio je u ponedjeljak, 14. travnja 2014. arheološko nalazište Crkvina na Rivinama župa Stolac.

Voditelj ovih iskopavanja je prof. dr. Brunislav Marijanović sa odjela Arheologije Sveučilišta u Mostaru. Župnik je ostao zadivljen novim detaljima iskopavanja, a pogotovo pronalaskom krstionice koja po mišljenju prof. Marijanovića datira iz polovice ili kraja 6. stoljeća, što je najbolji uskrsni dar kršćanima-katolicima Stoca i stolačkog kraja, jer to je pečat koji svjedoči da je kršćanstvo na ovim prostorima živjelo i cvalo još u najranijim kršćanskim stoljećima, na što smo svi posebno ponosni.

Bog zna, kakve još vrijednosti, u ovom kraju, zemlja krije u svojoj utrobi, koje mogu iz dana u dan sve više rasvjetljavati našu bogatu kršćansku prošlost. Bože nam daj i dalje dobrih profesora stručnjaka, mladih studenata željnih znanja, te potrebitih sredstava da možemo pronalaziti sve ono što je vrijedno u našoj povijesti stolačkog kraja, te to znati cijeniti, sačuvati i budućim naraštajima prenijeti, zaključio je župnik.  

{rokbox album=|rivine2014| title=|Stolački Dumo posjetio arheološko nalazište Crkvina-Rivine
| thumbcount=|12|}images/stories/vijesti/2014/rivine/*{/rokbox}