Stolački Dumo u posjeti „Domu za stare i nemoćne sv. Josip Radnik“ u Ljubuškom 2016.Časna sestra Paulina Kvesić uime sestara Milosrdnica koje vode „Dom za stare i nemoćne sv. Josip Radnik“ u Ljubuškom, pozvala je stolačkoga župnika don Rajka da održi jedno korizmeno predavanje o milosrđu u „Svetoj Godini milosrđa“ djelatnicima Doma i časnim sestrama, u srijedu, 16. ožujka 2016. u 13,30 sati.

Dumo se rado odazvao i posjetio Dom, a 15-ak djelatnika iz obje smjene odazvali su se na jedno polsatno razmatranje „Kako činiti djela milosrđa u Godini milosrđa“.

Župnik je započeo predavanje molitvom, a nastavio čitanjem iz Lukina Evanđelja „Milosrdni Samarijanac“, te kroz nekoliko primjera iz Evanđelja i svakodnevnog života naglas razmišljao kako se danas postaviti prema potrebnima, starima i nemoćnima koje je ponekad u životu svatko zaobišao, a Isus ih ponudio nama da se na njima „očituju djela Božja“ i da mi na njima položimo ispit Isusove Zapovijedi ljubavi i preko njih i za sebe osiguramo mjesto u Kraljevstvu Božjemu.

Poslije su se djelatnici uključili u konstruktivan razgovor, a neki su pristupili i sv. ispovijedi. Kako je lijepo i Bogu milo kad jedni drugima možemo pomagati i činiti djela milosrđa ne samo u ovoj „Godini milosrđa“ nego uvijek u životu.

{rokbox album=|ljubuski| title=|Stolački Dumo u posjeti „Domu za stare i nemoćne sv. Josip Radnik“ u Ljubuškom 2016.| thumbcount=|8|}images/stories/vijesti/2016/ljubuski/*{/rokbox}