Stolački Folkloraši na Miholjdanskim susretima u Prenju 2015.HKUD „Stolac“ iz Stoca i HKUD „Bosansko Izvorno Kolo“ iz Stoca sudjelovali su u nedjelju, 27. rujna 2015. u popodnevnim satima na Miholjdanskim susretima u Prenju kod župne crkve sv. Mihovila Arkanđela.

Stolački Dumo Rajko služio je sv. Misu i održao prikladnu propovijed u župnoj crkvi sv. Mihovila u Prenju u 17,00 sati, a nakon sv. Mise slijedio je kulturno-folklorni program društava na vanjskoj pozornici u dvorištu prenjske crkve.

Folklorno društvo „Stolac“ nastupilo je sa ženskim i muškim bećarcem, pjesmom u kolu kroz šaljivo natpjevavanje i pletenim kolom, što je nazočni puk nagradio dugotrajnim pljeskom.

Folklorno društvo „Bosansko Izvorno Kolo“, odigralo je kolo Hrvata Srednje Bosne uz modernu pratnju šargije i violine za što su dobili gromoglasan pljesak.

Nakon službenog programa nastavilo se druženje društava uz prigodni domjenak koji su priredili vrijedni domaćini.

{rokbox album=|prenj| title=|Stolački Folkloraši na Miholjdanskim susretima u Prenju 2015.| thumbcount=|10|}images/stories/vijesti/2015/prenj/*{/rokbox}