Stolački ministranti na Hutovu Blatu 2012.U subotu, 23. lipnja 2012. nas 60-ak stolačkih ministranata sa svojim Dumom Rajkom organizirali smo svoj uobičajeni godišnji izlet na Londžu, poznatom izvoru vode u Parku prirode Hutovo Blato. Pomolili smo se i pošli autobusom u 9,00 sati ujutro od župne crkve u Stocu i za pola sata bili smo na Londži. Čitavi smo dan proveli u lijepom druženju, raznim igrama, kupanju, vožnji čamcima.

Organizirali smo međurazredni nogometni turnir, potezanje konopa…. U nogometu prvo mjesto su osvojili šestaši, a u potezanju konopa osmaši, što je i razumljivo jer su najveći i najjači. Bog nam podario lijep dan, Park nam ponudio svoja prirodna bogatstva, Dumo se pobrinuo da ne budemo gladni, a nepresušni izvor Londža stavio nam na raspolaganje zdravu i hladnu pitku vodu. Ovo je zaista bio nezaboravan, sadržajan i lijep dan proveden u najljepšem europskom Parku prirode Hutovu Blatu.

Poslije podne nazočili smo otvaranju stolačkih bazena, na kojima se inače rado kupamo cijelo ljeto, a koji su upravo toga dana bili otvoreni za javnost.

Usput smo razgovarali, kako nas je dobri Bog obdario raznim bogatim sadržajima na ovom malom stolačkom području, neka mu je na svemu tome velika hvala.

{rokbox album=|londza2012| title=|Stolački ministranti na Hutovu Blatu 2012.| thumbcount=|19|}images/stories/vijesti/2012/londza/*{/rokbox}