Stolački ministranti na Hutovu Blatu 2014.U srijedu, 25. lipnja 2014. nas 60-ak stolačkih ministranata sa svojim Dumom Rajkom organizirali smo svoj uobičajeni godišnji izlet na Londžu, poznatom izvoru vode u Parku prirode Hutovo Blato.

Pomolili smo se i pošli kombijima i ladom u 9,00 sati ujutro od župne crkve u Stocu i za pola sata bili smo na Londži.

Čitavi smo dan proveli u lijepom druženju, raznim igrama i čašćenju. Organizirali smo međurazredni nogometni turnir, potezanje konopa…. U nogometu su prvo mjesto osvojili osmaši, a u potezanju konopa šestaši, možda ih je bilo malo više. Iako je ponekad preko dana doletila i koja kap kiše to nas nije omelo u dobru raspoloženju, Park nam je ponudio svoja prirodna bogatstva, Dumo se pobrinuo da ne budemo gladni, a nepresušni izvor Londža stavio nam na raspolaganje zdravu i hladnu pitku vodu. Ovo je zaista bio nezaboravan, sadržajan i lijep dan proveden u najljepšem europskom Parku prirode Hutovu Blatu.

Poslije podne, u povratku za Stolac, posjetili smo Nekropolu stećaka u Boljunima, jednu od najljepših u Europi i bunar Neveš koji čitavu godinu drži vodu. Usput smo razgovarali, kako nas je dobri Bog obdario raznim bogatim sadržajima na ovom malom stolačkom području, neka mu je na svemu tome velika hvala.

{rokbox album=|londza2014| title=|Stolački ministranti na Hutovu Blatu 2014.| thumbcount=|59|}images/stories/vijesti/2014/londza/*{/rokbox}