Stolački ministranti na Hutovu Blatu - Londža 2016.U utorak, 5. srpnja 2016. nas 30-ak stolačkih ministranata koliko nas je uspjelo doći, inače nas ima 60, sa svojim Dumom Rajkom organizirali smo svoj uobičajeni godišnji izlet na Londžu, poznatom izvoru vode u Parku prirode Hutovo Blato.

Pomolili smo se i pošli kombijima i ladom u 9,00 sati ujutro od župne crkve u Stocu i za pola sata bili smo na Londži.

Čitavi smo dan proveli u lijepom druženju, raznim igrama i čašćenju. Organizirali smo malonogometni turnir, potezanje konopa…. U nogometu prvo mjesto su osvojili jedni, u potezanju konopa drugi, u plivanju treći, u vožnji čamca četvrti i tako svi su u nečemu bili prvi, ali važno je sudjelovati. Trajno je bilo dobro raspoloženje, Park nam je ponudio svoja prirodna bogatstva, Dumo se pobrinuo da ne budemo gladni, a nepresušni izvor Londža stavio nam na raspolaganje zdravu i hladnu pitku vodu.

Ovo je zaista bio nezaboravan, sadržajan i lijep dan proveden u najljepšem europskom Parku prirode Hutovu Blatu. Poslije podne vratili smo se sretni u Stolac, zahvalni Bogu na ovako lijepom druženju.

{rokbox album=|londza| title=|Stolački ministranti na Hutovu Blatu – Londža 2016.| thumbcount=|14|}images/stories/vijesti/2016/londza/*{/rokbox}