Stolački ministranti s dumom Rajkom 2016.Stolačka župa sada broji 50 ministranata iz Osnovne škole. Oni svake godine o Maloj Gospi biraju svoga novog predsjednika i vodstvo ministranata iz osmog razreda Osnovne škole i to odrade tajnim glasovanjem vrlo odgovorno.

Nakon izbora Dumo proglasi novu ministrantsku upravu s novim predsjednikom, a zahvali se starom predsjedniku i njegovim pomoćnicima uz prigodne darove, koji nakon dugogodišnjeg ministriranja odlaze u Srednju školu i upisuju se u čitače pod nedjeljnim sv. Misama. Tako je bilo i ove godine.

Novi predsjednik raspoređuje ministrante za ministriranje na tri nedjeljne sv. Mise: 8,00, 9,30 i 11,00 sati, listopadske pobožnosti u 18,00 sati i ostale crkvene aktivnosti gdje se ministranti uključuju kao pomoć župniku. U nedjelju, 23. listopada 2016. ministranti koji su posluživali kod sv. Mise u 8,00 sati, njih 20-ak, poslije sv. Mise rado su se uslikali pred oltarom sa sa svojim Dumom.

Stolački ministranti s dumom Rajkom 2016.